Pozor! Falešní pokrývači ničí střechy a mnohonásobně navyšují ceny
Rádoby opravená střecha. Foto: Policie ČR
Litoměřice

Litoměřicko - Oprava střechy se může prodražit! Buďte proto opatrní při domlouvání zakázek. Litoměřičtí kriminalisté objasnili v těchto dnech jeden z případů tzv. falešných „pokrývačů“.

Skupinka tří mužů – údajných řemeslníků si vyhlédla rodinný domek na Litoměřicku obývaný seniory, které oslovila s nabídkou opravy střechy na jednom z jejich objektů. Nabídka byla lákavá, neboť původní smluvená částka činila 5 tisíc korun. Po skončení prací tito „pokrývači“ však požadovali částku mnohonásobně vyšší. Senioři u sebe tolik peněz neměli a dohodli se o předání požadované částky na následující den. "Na místě, kde mělo dojít k předání finanční hotovosti, si už falešné řemeslníky „vyzvedli“ policisté. Následně si cizinci ve věku 46, 31 a 27 let převzali sdělení obvinění pro trestné činy podvod a útisk. V případě soudem uznané viny jim hrozí až osmileté vězení," uvedla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

"Tento případ není ojedinělý, podle našich informací se po celém území ČR množí případy tzv. podvodných „pokrývačů“, kteří se zaměřují především na seniory a snaží se je připravit o jejich úspory. Pachatelé si vyhlédnou nějaký vhodný objekt obývaný seniory, které osloví s nabídkou opravy střešní krytiny či okapů za velmi nízkou cenu. Když se jim majitele objektu podaří přesvědčit, pustí se okamžitě do práce a během jednoho dne ji mají hotovou. Práce však podle znalce vykazuje zásadní vady, je neodborně provedena a použitý materiál je zpravidla neodbornou montáží znehodnocen," vysvětluje mluvčí policistů. Na střeše tak způsobí škodu a poškození tak musí nechat krytinu odstranit a nahradit novou.

Po skončení prací nakonec tito „pokrývači“ sdělí poškozeným, že za odvedenou práci musí zaplatit částku mnohonásobně vyšší. Řemeslníci většinou na poškozené „tlačí“, že musí peníze zaplatit ihned a hrozí tím, že jejich firma bude dlužnou částku vymáhat. Mnozí poškození pak z důvodů obav raději zaplatí. Většinou se prokazují falešnými doklady, které mají prokazovat jejich oprávnění provozovat takové řemeslo.

"Jak jsme již jednou upozorňovali - na území ČR je možné vykonávat řemeslné činnosti pouze na základě platného živnostenského listu. Pachatelé na místo přijíždí většinou dodávkovým vozidlem, velmi často jde o vozidla tovární značky Mercedes – Benz a poměrně často s polskou registrační značkou. V případě, že se s výše uvedeným jednáním setkáte, neváhejte kontaktovat přímo litoměřické kriminalisty na tel. 974 436 342, popř. volejte na linku 158," uvedla Pavla Kofrová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru