Ústecký kraj - Na území České republiky tento týden bylo zaznamenáno přibližně 7 000 blesků, naprostá většina ve středu (cca 3 600) a ve čtvrtek (cca 2 900). Co se týče severozápadních Čech, myšleno Ústeckého kraje, středa byla výživná hlavně nad Krušnými horami a čtvrteční den byl nejakčnější v okresech Děčín, Litoměřice a Ústí nad Labem.
Nejvíce srážek spadlo u Mosteckého jezera, na stanici Kopisty, a sice 19 mm, z toho 10 mm při odpolední bouřce. Do Ústí nad Labem ta samá bouřka (lépe řečeno bouřkový komplex) přinesla 13 mm srážek s tím, že mezi půlnocí až půlnocí ústecká stanice naměřila 17 mm srážek neboli 17 l vody na m². Například v Teplicích ale spadly jen 3 mm srážek, podobně jako přímo v Mostě. Čistá nula byla naměřena na stanicích Šluknov, Tušimice (Kadaň), Varnsdorf a dalších.
Od vyzrálých cumulonimbů si Česká republika neodpočine ani v pátek a v sobotu, v neděli už ano. Heinricha, mělkou tlakovou níži, která je má na svědomí, totiž umlčí Yunchia, tlaková výše zvolna postupující k jihovýchodu, jejíž střed (až 1030 hPa) bychom před pátkem našli nad Norským mořem. Být leden, dorazily by slušné mrazy, v letních měsících však východní neboli kontinentální proudění nijak chladné není (ať žije Slunce). V těchto dnech před devíti lety u nás byl původem africký vzduch, a proto panovala tropická vedra. Posledním tropickým dnem byl 11. červen, kdy v Doksanech měli až 34,2 °C. Ještě více se potili v Ústí nad Labem, vždyť tam bylo až 34,4 °C (a předchozí den, to znamená 10. června 2014, až 35,7 °C).
Ať už bohudík, anebo bohužel (podle Vašeho počasového gusta), třicítky až „supertřicítky“ prozatím nehrozí:
- 9. června: Nejvyšší odpolední teploty okolo 22 až 26 °C. Odpoledne až večer nepřekvapí bouřka.
- 10. června: Nejvyšší odpolední teploty okolo 23 až 27 °C. Odpoledne až večer nepřekvapí bouřka.
- 11. června: Nejvyšší odpolední teploty okolo 22 až 26 °C. Slunečno, bez bouřek.
- 12. června: Nejvyšší odpolední teploty okolo 20 až 24 °C. Slunečno, bez bouřek.
Nejnižší noční (ranní) teploty se mezi pátkem až pondělím budou pohybovat kolem 15 až 11 °C, tím pádem je mimo hru, že by byl „poražen“ 10. červen 1994. Severozápadní vítr tenkrát srazil minima pomalu až k bodu mrazu, respektive k 2,8 °C ve Varnsdorfu, k 2,3 °C v Doksanech a k 1,8 °C v Doksech (ty už jsou sice v sousedním kraji, ale proč je nezmínit).