Ústecký kraj - Děčínští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodníků, kteří útočí pod legendou „falešného výhodného investování“. V posledním evidovaném případu se stala obětí žena z Děčína, která na internetu narazila na ,,super výhodnou investiční nabídku“ a následně přišla o více než 293 tisíc korun.
I policisté na Lounsku se zabývají dalším případem podvodníků, kteří útočí pod stejnou legendou. Obětí se stal 62letý muž z Loun, který přišel o bezmála 270 tisíc korun.
Hlavním cílem podvodníků je získat vzdálený přístup na plochu vašeho počítače a odcizit vaše peníze. Útočník na internet umístí lákavou reklamu slibující zaručené zisky. Pro zvýšení důvěryhodnosti se v reklamě mohou objevovat známé osobnosti a významné společnosti. Reklama vybízí k vyplnění kontaktního formuláře.
"Po odeslání údajů oběť osloví podvodníci například telefonicky, a ti se vydávají za pracovníky různých investičních společností. Roztáčí se kolotoč intenzivní manipulace. Oběť poskytne osobní údaje, snímky osobních dokladů, údaje o platební kartě a nakonec umožní i vzdálený přístup na plochu svého počítače (na základě telefonických instrukcí nainstaluje do svého počítače software, který vzdálený přístup umožnuje). Pod dojmem regulérní investice odesílá oběť své peníze přímo pachateli nebo převody peněz díky poskytnutým nástrojům provádí sám pachatel. Podvodníci využívají profesionálně vypadající investiční platformy. Vše vypadá velmi věrohodně a slouží k prodlužování nevědomosti či vylákání dalších finančních prostředků," uvádí policejní mluvčí Eliška Kubíčková.