Litoměřicko - Těsně před 17. listopadem 1989 do Československa od severovýchodu, mezi tlakovou výší se středem mezi Norskem a Skotskem a tlakovou níží se středem ve vzdušném prostoru Sovětského svazu (konkrétně dnešního Běloruska), pronikl ledový, původem arktický vzduch. Proto byl 17. listopad 1989 docela chladný. Třeba v Teplicích v ranních hodinách měli až -5,3 °C, přes den pak nanejvýše 2,4 °C. V Žatci se ráno dočkali až -4,5 °C, později ne více než 3,0 °C. V Ústí nad Labem rtuť teploměru cestovala mezi -2,2 až 3,5 °C, v Nové Vsi v Horách mezi -6,0 až -2,4 °C. Atd. V cinkající Praze byly teplotní podmínky v podstatě identické. Jaké budou letos?
16. listopadu: Beze změn(y). Respektive: Do cca 13:00 až 15:00 opět mraků jak nas..., poté jich možná trochu ubude. Možná. A ne všude. Budiž jakousi útěchou, že nebude pršet (ani sněžit, logicky). Nejvyšší odpolední teploty okolo 5 až 9 °C, tam, kde se bude více angažovat madam teplotní inverze, okolo 4 až 6 °C.
Den boje za svobodu a demokracii: Bude nepěkný, alespoň z pohledu počasového. Velká oblačnost (zataženo) prakticky od půlnoci do půlnoci je jistá věc, stejně jako nulové či, v případě horských oblastí, naprosto zanedbatelné srážkové úhrny. Nejvyšší odpolední teploty okolo 4 až 8 °C, nejnižší ranní teploty kolem 5 až 1 °C.
18. listopadu: Mraky, mraky, mraky, tentokrát v západním až slabě severozápadním proudění, takže se budou hýbat, takže sem tam se na nebi objeví i trochu modrého odstínu, kterého je poslední dobou velmi poskrovnu. Srážky zase žádné anebo sotva měřitelné (na návětří hor a kopců). Nejvyšší odpolední teploty okolo 5 až 9 °C, nejnižší ranní teploty kolem 6 až 2 °C.
No a co s tím severákem po 17. listopadu, hm? Momentálně to vypadá, že o víkendu se rozjede severozápadní až severní cyklonální proudění. Jelikož bude směr větru variabilní, nestálý, tak ještě příchod pravé zimy asi čekat nelze. I na vrcholcích Krušných hor by se zima držela jakžtakž. Zatím to bude takové... o ničem.