Vzor pro ostatní města? Ministerstva dávají Litoměřice jako příklad dobré praxe v řadě oblastí
Ilustrační foto
Litoměřice

Litoměřice - Krizové potravinové balíčky pro osamělé seniory, podpora místních živnostníků i rodičů samoživitelů, nový vizuál města či vyšší dostupnost služeb úřadu jsou příklady dobré praxe města Litoměřice, které uvedla Ministerstvo vnitra a Ministerstvo pro místní rozvoj ve svých odborných příručkách vydaných v letošním roce.

„Těší mě, že v odborných příručkách ministerstev vyzdvihujících příklady dobré praxe je město Litoměřice citováno a zmiňováno v tak hojné míře,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Každým rokem se město Litoměřice zúčastňuje motivační soutěže o „Přívětivý úřad“ roku. Ministerstvo vnitra pak z nejlépe hodnocených aktivit úřadů vydává odbornou příručku, kde seznamuje veřejnost s příklady dobré praxe z jednotlivých lokalit. Litoměřice jsou v roce 2020 uvedeny jako příklad dobré praxe v souvislosti se zavedením detašovaného pracoviště matriky v městské nemocnici i služby Czech POINTu, stejně tak i se změnou grafického vizuálu města.

V rámci publikace Úřad 21. století – vize a současné trendy se odborná veřejnost dočte, jak litoměřický úřad pečuje o své zaměstnance. V rozhovoru tajemník úřadu Milan Čigáš uvádí: „Za svůj život jsem si ověřil, že jiné bohatství nikdy mít nebudu, než je setkání s druhým člověkem. Mojí úlohou je starat se o lidi. Kontinuálně zlepšujeme pracovní prostředí a naším hlavním zaměřením jsou aktivity, které zajistí našim zaměstnancům kvalitní život i mimo práci. Chceme taktéž vytvářet takové pracovní prostředí, které produkuje aktivní, loajální, motivované a odborné zaměstnance.“

Po uvolnění mimořádných opatření ministerstvo pro místní rozvoj vydalo COVID-19 Sborník dobré praxe z regionů a měst, který popisuje podpůrné aktivity jednotlivých lokalit. V období epidemie město Litoměřice pomáhalo jak občanům z řad nejohroženějších skupin, tak i místním živnostníkům. Ve spolupráci s Diecézní charitou Litoměřice městský úřad zaktivizoval i Dobrovolnické centrum, které se zapojilo do pomoci potřebným. Několik stovek dobrovolníků pomáhalo s roznosem krizových potravinových balíčků, nákupem léků a donáškou místním obyvatelům. Krizovou komunikaci pro starosty a starostky spádových obcí zajištovala kancelář starosty a tajemníka městského úřadu. Každý den obdrželi aktuální přehled o přijatých vládních opatřeních ve dvou variantách. V jedné bylo vidět, co bylo zrušeno (Varianta I). Druhá varianta (Varianta II) ukazovala to, co v daném okamžiku bylo v platnosti. Přehledy byly doplněny o aktuální informace z městského úřadu jako otevírací doby, kontaktní telefony, aktuální agendy, pomoc dobrovolníků a krátkou myšlenku.

Město Litoměřice bylo v roce 2019 vyhlášeno nejpřívětivějším úřadem České republiky a od roku 2017 obhajuje první místo i v Ústeckém kraji.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru